Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarszewach
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarszewach
  • PLG_SYSTEM_JMFRAMEWORK_CONFIG_RESIZER_LABEL
  • A- A A+
  • Kontrast
banner

Aktualności

Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do Centrum Wspierania Rodziny.

  • Drukuj
  • E-mail
Szczegóły
Utworzono: 07 styczeń 2020

loga

Od lutego 2020 r. rozpocznie działalność Centrum Wspierania Rodziny w Skarszewach przy ul. Dworcowej 9. Do udziału w programie zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe – z obszaru objętego rewitalizacją tj. z ulic: Szkolnej, Kowalskiej, Kościelnej, Zduńskiej, Św. Jana, Zamkowej, Górnej, Dworcowej, Wąskiej, Mickiewicza, Sobieskiego, Młyńskiej, oraz Pl. Hallera. Przewidywana liczba odbiorców projektu to 73 osoby. Dawne Publiczne Przedszkole nr 1 w Skarszewach przeszło kompleksowy remont stając się tym samym placówką wsparcia dziennego.

Projekt zakłada, iż Centrum Wspierania Rodziny będzie realizowało:

  1. Pomoc w formie opiekuńczej poprzez zapewnienie dzieciom opieki i wychowania, pomoc w nauce oraz organizację czasu wolnego, zabawę i zajęcia sportowe oraz rozwój zainteresowań.
  2. Pomoc w formie specjalistycznej poprzez organizowanie zajęć socjoterapeutycznych, terapeutycznych, korekcyjnych, kompensacyjnych oraz logopedycznych oraz realizowanie indywidualnych programów korekcyjnych, programów pedagogicznych, psychologicznych i socjoterapię.
  3. Pomoc w formie pracy podwórkowej realizowana będzie poprzez działania animacyjne i socjoterapeutyczne ze streetworker/animatorem, który będzie pokazywał młodzieży alternatywy spędzania czasu wolnego, proponował włączenia się w pracę wolontariatu. W ramach tej pomocy przewiduje się zajęcia rozwijające takie kompetencje jak: porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich.
  4. Prowadzenie grupy wsparcia dla osób współuzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. Grupa wsparcia prowadzona będzie przez samych uczestników przy pomocy specjalistów.
  5. Prowadzenie grupy wsparcia dla młodzieży z problemami agresji, uzależnień, niezrozumienia społecznego, alienacji. Grupa wsparcia prowadzona będzie przez samych uczestników przy pomocy specjalistów.
  6. Usługi opiekuńcze, które będą świadczone w miejscu swojego zamieszkania odbiorcy usługi. Osoby zostaną zabezpieczone w codzienne potrzeby życiowe takie jak: przygotowanie posiłków i pomoc przy ich spożyciu, opiekę higieniczną, utrzymanie porządku w otoczeniu, pranie odzieży. Ponadto w miarę możliwości zdrowotnych osoby starszej będą zabezpieczane w kontakty ze środowiskiem.
  7. Usługi asystenckie dla osób z niepełnosprawnościami, które obejmą działania o charakterze wspierającym osoby niepełnosprawne w równoprawnym uczestnictwie w życiu społecznym. Zakres będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej. Najczęściej asystent będzie towarzyszył osobie w podroży, pomagał w pracy czy nauce. Będzie wspierał w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Wsparcie będzie mogło być udzielane osobie niepełnosprawnej w jej własnym miejscu zamieszkania, miejscu pracy czy szkole. Asystent ułatwi osobie niepełnosprawnej wykonywanie czynności dnia codziennego, będzie pomagał jej w uzyskaniu jak największej samodzielności oraz będzie współpracował z instytucjami i organizacjami społecznymi w celu zapewnienia optymalnych warunków do samodzielnej rehabilitacji.
  8. Warsztaty umiejętności dla rodziców, które prowadzone będą przez wychowawców i skierowane   do rodziców i dzieci. Będą to praktyczne zajęcia z udziałem rodzica, dziecka oraz wychowawcy. W trakcie zajęć rodzice będą mogli poznawać sposoby na spędzanie czasu ze swoimi dziećmi, budować pozytywne relacje i więzi ze swoimi dziećmi. Pedagodzy będą przekazywać wiedzę i umiejętności rodzicom/opiekunom radzenia sobie z agresją zarówno u rodziców jak i u dzieci. Będzie można korzystać z materiałów edukacyjnych i zabawek. Rodzice będą mogli indywidualnie konsultować się ze specjalistą a dzieci w tym czasie będą korzystały z kontaktów z innymi dziećmi.
  9. Wsparcie asystenta rodziny, który w zależności od występujących problemów rodziny, będzie mobilizował do nauki, ale także uczył rodziców prawidłowych postaw wychowawczych, dążył do utrwalenia prawidłowych wzorców, będzie uświadamiał rodzinie jej potencjał i mocne strony.
  10. Wsparcie specjalistyczne poprzez:
    1. poradnictwo specjalistyczne i rodzinne prowadzone przez terapeutę,
    2. terapię psychologiczną prowadzone przez psychologa,
    3. pomoc prawną prowadzoną przez prawnika.

Realizatorem projektu jest Gmina Skarszewy wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skarszewach natomiast Partnerem, który będzie prowadził placówkę jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Skarszewach.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 31 stycznia 2020 r. a następnie w sposób stały w zależności od ilości wolnych miejsc. Zgłoszenia należy składać na załączonym poniżej formularzu w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach przy ul. Szkolnej 9 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji znajdują się w załączonym regulaminie. Dodatkowych informacji udzielają też pracownicy socjalni GOPS pod nr tel. 58 588 24 36.

Projekt realizowany będzie w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Do pobrania:

  1. Regulamin rekrutacji
  2. Formularz zgłoszeniowy – zakres danych osobowych do przetwarzania
  3. Ankieta rekrutacyjna
  4. Deklaracja uczestnictwa

Centrum Wspierania Rodziny zostało utworzone w ramach realizacji projektu RPPM.06.02.02-22-0010/17 pt. „Rozwój usług społecznych na terenie Skarszew poprzez utworzenie Centrum Wspierania Rodziny.” Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

budynek

Wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

  • Drukuj
  • E-mail
Szczegóły
Utworzono: 02 styczeń 2020

logoPOPZ

Informujemy, iż w dniu 14 stycznia (wtorek) od godz. 10.00 do 14.00 z magazyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Do otrzymania pomocy kwalifikuje pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach po wypełnieniu właściwego skierowania.

Przypominamy, iż pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie - których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1 402 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1 056 PLN dla osoby w rodzinie, stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie. Zestaw roczny artykułów spożywczych obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok 50,4 kg w tym:

  1. Artykuły warzywne i owocowe:
    1. groszek z marchewką 3,2 kg,
    2. fasola biała 3,2 kg,
    3. koncentrat pomidorowy 1,12 kg,
    4. buraczki wiórki 1,05 kg,
    5. powidła śliwkowe 1,80 kg,
    6. sok jabłkowy klarowany 0,80 kg.
  2. Artykuły skrobiowe:
    1. makaron jajeczny 4,5 kg,
    2. makaron kukurydziany bezglutenowy 1,0 kg
    3. ryż biały 3 kg,
    4. kasza gryczana 1,5 kg,
    5. herbatniki maślane 0,8 kg,
  3. Artykuły mleczne:
    1. mleko UHT 7 l,
    2. ser podpuszczkowy dojrzewający 2,0 kg,
  4. Artykuły mięsne:
    1. szynka drobiowa 2,7 kg,
    2. szynka wieprzowa mielona 1,8 kg,
    3. pasztet wieprzowy 0,48 kg,
    4. filet z makreli w oleju 1,53 kg,
  5. Cukier
    1. cukier biały 4 kg,
  6. Tłuszcze
  7. Dania gotowe
    1. gołąbki w sosie pomidorowym 1,7 kg;

Przewidywane kolejne terminy dostaw żywności to:
24.02., 24.03., 23.04., 25.05., 24.06., 14.07.
Terminy są zełże od dostaw z Banku Żywności i mogą ulec zmianom.                 

Zmiana godzin urzędowania

  • Drukuj
  • E-mail
Szczegóły
Utworzono: 14 grudzień 2019

INFORMACJA
Dnia 14.12.2019 roku (sobota)
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarszewach
czynny do godz.15.30
Dnia 24.12.2019 roku (wtorek)
NIECZYNNY

Szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

  • Drukuj
  • E-mail
Szczegóły
Utworzono: 04 grudzień 2019

image003

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarszewach informuje, iż w dniu 17 grudnia 2019 r. o godz. 9.00 odbędzie się szkolenia dla osób, które zostały zakwalifikowane do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019. Szkolenie odbędzie się w siedzibie tut. GOPS przy ul. Szkolnej 9, I piętro, sala nr 9. Tematem szkolenia będzie „Edukacja ekonomiczna: budżet domowy”. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorem szkolenia jest Bank Żywności w Tczewie.

popz

Zostań rodziną wspierającą.

  • Drukuj
  • E-mail
Szczegóły
Utworzono: 02 listopad 2019

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarszewach zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo - wychowawczych.

Zostając rodziną wspierającą możesz podzielić się swoim doświadczeniem i wesprzeć inne rodziny. Zasady powoływania i współpracy rodziny wspierającej określają art. 29, 30, 31 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Rodziną wspierającą może zostać rodzina lub osoba, która:

  • ma stałe źródło utrzymania,
  • ma pełnię władzy rodzicielskiej wobec wszystkich dzieci i prawidłowo realizuje obowiązki opiekuńczo – wychowawcze wobec własnych dzieci,
  • uzyskała zaświadczenie od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia,
  • przebywa na stałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • członkowie rodziny nie byli skazani za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Rodzinę wspierającą ustanawia Burmistrz Skarszew właściwy ze względu na miejsce zamieszkania rodziny wspieranej po uzyskaniu pozytywnej opinii Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach wydanej na podstawie przeprowadzonego rodzinnego wywiadu środowiskowego.

Rodzina wspierająca, przy współpracy asystenta rodziny, pomaga rodzinie przeżywającej trudności w:

  • opiece i wychowaniu dziecka;
  • prowadzeniu gospodarstwa domowego;
  • kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych.

Aby zostać rodziną wspierającą należy:

  • złożyć wniosek na rodzinę wspierającą w Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach,
  • udzielić wywiadu w miejscu zamieszkania pracownikowi socjalnemu,
  • uzyskać pozytywną opinię Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach,
  • podpisać umowę na podstawie której rodziny wspierające uprawnione są do zwrotu kosztów związanych z udzieleniem wsparcia.

Osoby chętne do pełnienia funkcji rodziny wspierającej mogą zgłaszać swoją kandydaturę do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach, ul. Szkolna 9, 83-250 Skarszewy. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach (na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez pracownika socjalnego) z rodziną wspierającą podpisana zostanie umowa, która określa zasady zwrotu kosztów związanych z udzielaniem pomocy.

Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skarszewach, ul. Szkolna 9, 83-250 Skarszewy, tel. 58 588 24 36.

Wniosek kandydata/kandydatki do pełnienia funkcji rodziny wspierającej (PDF)

 

Pomoc w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

  • Drukuj
  • E-mail
Szczegóły
Utworzono: 28 październik 2019

logoPOPZ

Informujemy, iż od 28 października (poniedziałek) można ubiegać się w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach o skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020
współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). W sprawie pomocy należy kontaktować się z właściwym pracownikiem socjalnym.

O terminie wydawania żywności będziemy informować w późniejszym terminie.

Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie - których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1 402 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1 056 PLN dla osoby w rodzinie, stanowiąc systematyczne wsparcie. Pomoc udzielana będzie w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które będą przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie. Zestaw roczny artykułów spożywczych w Podprogramie 2019 obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok 50,4 kg w tym:

  1. Artykuły warzywne i owocowe:
    1. groszek z marchewką 3,2 kg,
    2. fasola biała 3,2 kg,
    3. koncentrat pomidorowy 1,12 kg,
    4. buraczki wiórki 1,05 kg,
    5. powidła śliwkowe 1,80 kg,
    6. sok jabłkowy klarowany 0,80 kg.
  2. Artykuły skrobiowe:
    1. makaron jajeczny 4,5 kg,
    2. makaron kukurydziany bezglutenowy 1,0 kg
    3. ryż biały 3 kg,
    4. kasza gryczana 1,5 kg,
    5. herbatniki maślane 0,8 kg,
  3. Artykuły mleczne:
    1. mleko UHT 7 l,
    2. ser podpuszczkowy dojrzewający 2,0 kg,
  4. Artykuły mięsne:
    1. szynka drobiowa 2,7 kg,
    2. szynka wieprzowa mielona 1,8 kg,
    3. pasztet wieprzowy 0,48 kg,
    4. filet z makreli w oleju 1,53 kg,
  5. Cukier
    1. cukier biały 4 kg,
  6. Tłuszcze
  7. Dania gotowe
    1. gołąbki w sosie pomidorowym 1,7 kg;
    mrpips

Strona 26 z 42

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Następny artykuł
  • koniec
  • SPRAWY BIEŻĄCE
    • Aktualności
    • Praca w GOPS
    • Zamówienia publiczne
    • Prowadzone postępowania
    • Terminy realizacji świadczeń
    • KLAUZULE INFORMACYJNE
    • Deklaracja zgodności
  • POMOC SPOŁECZNA
    • Zadania pomocy społecznej
    • Formy pomocy
    • Kryteria przyznawania świadczeń
    • Pomoc społeczna - komu przysługuje
    • Kadra
    • Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020
  • PRZEMOC
    • Zespół Interdyscyplinarny
    • Skład Zespołu
    • Przemoc w rodzinie
    • Alkohol a przemoc
    • Gdzie jeszcze szukać wsparcia
  • ŚWIADCZENIA RODZINNE
    • Zasiłek rodzinny i dodatki
    • Becikowe
    • Świadczenie rodzicielskie
    • Zasiłek pielęgnacyjny
    • Świadczenie pielęgnacyjne
    • Specjalny zasiłek opiekuńczy
    • Zasiłek dla opiekuna
    • Za życiem
    • Kadra
    • Wnioski do pobrania
  • FUNDUSZ ALIMENTACYJNY
    • Fundusz alimentacyjny
    • Dłużnik alimentacyjny
    • Wnioski do pobrania
  • KARTA DUŻEJ RODZINY
    • Informacje ogólne
    • Partnerzy Karty Dużej Rodziny
    • Wnioski do pobrania
  • STYPENDIA SZKOLNE
    • Stypendium Szkolne 2022/2023
  • CZYSTE POWIETRZE
    • Program "Czyste powietrze"
  • DODATEK OSŁONOWY
    • Dodatki osłonowe
    • Dodatek węglowy
  • KONTAKT

um2


seniorpluslogo


psouu2


pcpr2


PUP2OFERTY PRACY

oferty


za zyciem


POPZ skarszewy

-------------------------------

Bank Żywności w Tczewie


tłumacz Wideotłumacz języka migowego


STOPKA
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ W SKARSZEWACH

ul. Szkolna 9 83-250 Skarszewy
woj. pomorskie, powiat starogardzki

NIP: 592 19 40 108
Regon:192007817
PKD: 8899Z

Kontakt

tel/fax: 58 588 06 65
tel/fax: 58 588 24 36
e-mail: gops@skarszewy.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 7:30 - 15:30

dodatkowe informacje
Mapa strony
Deklaracja dostępności

Copyright 2023 © Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarszewach. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl